Yaşam

Yasmin Levy konseri için ara verdi

Ladino müziğinin temsilcilerinden Yasmin Levy, İstanbul’da müzikseverlerle buluştu.

Şarkılarında Latin ve Sefarad müziğinden Endülüs flamenkosuna, Türk müziğinden Arap ezgilerine pek çok farklı müziği harmanlayan İsrailli şarkıcı, Piu Entertainment organizasyonuyla Turkcell Vadi Açık Hava’da sahne aldı.

Konserin başında usta ses, İstanbul’a geri dönmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Türkiye’nin ikinci evi olduğunu söyledi.

Levy dinleyicilerine teşekkür etti, ” Dün gece buraya geldik. Yakın olmasına rağmen yorucu bir yolculuktu. Grup arkadaşlarımın hepsi Kapalıçarşı’ya gitti. Onlar yediler, içtiler, ben de spor salonuna gittim. Ben de Kapalıçarşı’ya gitmek istedim ama vaktim olmadı. Seni kalbimden selamlıyorum. Burada olmak hepimiz için büyük bir onur.”terimleri kullandı.

Konserde seyircilerle birlikte “Adio Kerida” müziğini seslendiren Yasmin Levy, sahneden inerek hayranların arasına karanfiller serperek “Sevda” müziğini söyledi.

Levy, popüler müziğinin yanı sıra Orhan Gencebay’ın “Dil Yarası”nı ve sözlerini Aysel Gürel’in yazdığı, Sezen Aksu’nun seslendirdiği “Firuze” modülünü yorumladı.

konsere merhaba

konser sırasında Merhaba Okunduğu sırada müziğine ortasını veren Levy, ezan sesinden etkilendiğini belirterek “Allahuekber” demeye çalıştı. İzleyiciler bu anları ilgiyle takip etti.

Konser yaklaşık 2 saat sürdü.

civrilhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu