Haber

Kahramanmaraş’ta depremzedelere seyyar sosyal market tırlarıyla yardım

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından bölgeye gönderilen yardımın, portatif sosyal market tırlarıyla 60 binden fazla depremzedeye ulaştırıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenenlerin ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor. İlk günden itibaren sahada çalışmalarını sürdüren Bakanlık, gezici sosyal market tırlarıyla Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerinin kırsal kesimlerinde 60 binden fazla kişinin temel ihtiyaçlarını ulaştırdı.

Ürünlerin dağıtımında titiz bir çalışma yürütülmektedir. Gezici sosyal market tırında bulunan eserler, gıda ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaç odaklı hazırlanırken, vatandaşların günlük hayatta kullanabileceği diğer eserlere de yer veriliyor.

Ayrıca çocuklar için çikolata ve oyuncak bulunduran gruplar da bebek bezi, bebek bezi gibi ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Belirlenen lokasyonda günde ortalama 320-360 kişiye yardım götüren seyyar sosyal market TIR’larına yüklenen malzemeler ihtiyaçlar doğrultusunda değişebiliyor. Bu kapsamda sahadan elde edilen bilgiler sonrasında bazı malzemelerin sayısı artırılırken bazı eserlerin sayısı azaltılmıştır. Bu şekilde kayıp önlenir.

haber-kahramankazan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu