Haber

ERBALDER’den Büyükerşen’e Fahri Başkanlık

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği (ERBALDER) Birlikte daha güçlüyüz”” sloganıyla düzenlendi. 2. Geleneksel Birlik ve Beraberlik Gecesi” geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Bulgaristan Büyükelçiliği Konsolosu Aleksandar Vasilev, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir İl Sivil Toplum İlişkileri Müdürü Nihat Bahar, ERBALDER Lideri Neziha Bilen, ERİAD Lideri Rüştü Şentuna, Bilecik Balkan Türkleri Derneği Lideri Ruşen Gül, TEODER Lideri Mualla Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan ERBALDER Lideri Neziha Bilen şunları söyledi: Atalarımızdan devraldığımız, onurla taşıdığımız kültürel mirası, ortak bedeller etrafında, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularıyla yaşatmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün bir klasik haline getirdiğimiz çok keyifli bir buluşmaya daha tanık oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e Onursal Başkan unvanını takdim etmekten onur duyuyoruz.. 2. Klasik Birlik ve Dayanışma Gecemize katılımınız için çok teşekkür ederiz.” söz konusu.

Başkan Büyükerşen yaptığı konuşmada, böylesine keyifli ve anlamlı bir toplantıya tanık olmanın çok maliyetli olduğunun altını çizdi. Annesinin de Balkan göçmeni olduğunu belirten Büyükerşen, en sevdiği türkülerin Rumeli olduğunu hatırlattı.

Büyükerşen son olarak ERBALDER Lideri Neziha Bilen’i ve emeği geçenleri tebrik ederek, Sizi böyle bir arada görmekten çok mutluyum. Ayrıca Onursal Başkanlık görüşünüz için teşekkür eder, daha önce de olduğu gibi her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Birlik ve beraberliğiniz daim olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından ERBALDER Lideri Neziha Bilen, Önder Büyükerşen’e Onursal Başkanlık belgesini takdim etti. Hep bir arada söylenen Rumeli türkülerinin ezgileri eşliğinde gece birlik ve beraberlik içinde tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu